říjen 2024

Milí bratři a sestry, minulý měsíc poznamenaly naši zemi záplavy, které přidělaly starosti mnohým z nás, kteří v postižených oblastech mají své obydlí či své blízké. Z toho důvodu se také koná kostelní sbírka pro postižené povodněmi v neděli 29. září. Pokud chcete přispět do veřejně konaných sbírek, aktuálně běží sbírkové kampaně na Doniu, Člověku v tísni, Charitě a mnohde jinde...

Připomínám, že stále je možné se připojit do přípravy na přijetí svátosti biřmování. Příprava běží každý týden po mši svaté v Klubu, stačí prostě přijít a detaily domluvíme dodatečně. Tento měsíc je tradičně v katolické tradici věnován modlitbě růžence, na což také upozorňuje památka Panny Marie Růžencové 7. října. Můžeme tuto modlitbu zařadit častěji do svého plánu.

V týdnu od 29. září nás čeká v pondělí od 17:00 hodin v kostele Svaté Rodiny ministrantská schůzka. Tento týden nebude on-line biblická hodina. Ve čtvrtek od 18:45 bude v kostele Svaté Rodiny přednáška Angela Scarana na téma: Jak číst Písmo svaté s užitkem.  V pátek od 17 hodin bude v kostele Svaté Rodiny adorace eucharistie. Sbírka příští neděle je určena na podporu církevního školství. Příští neděli po mši svaté vás zvu do kostela Svaté Rodiny na představení herce Jana Horáka – František blázen. Děkuji všem, kdo se podíleli na organizaci Farního pikniku a také ukázky odchytu ptáků minulou neděli.

V týdnu od 6. října nebude v úterý výjimečně mše svatá v kostele sv. Martina, ani následné on-line setkání z důvodu celodenního programu u nás v klášteře. Ve čtvrtek od 19:00 se v Klubu sejde pastorační rada farnosti. Příští neděli bude při mši svaté pokřtěna Terezie Wolfová. Po mši svaté příští neděli bude farní kafe, předem prosíme o přinesení občerstvení.

V týdnu od 13. října nebude v úterý on-line setkání. Sbírka příští neděle je věnována misiím. K této příležitosti také je zveřejněn dopis národního ředitele papežským misijních děl, který je přílohou tohoto článku. V příloze článku také uveřejňujeme plakátek k chlapské pouti spolu s odkazem pro bližší informace. Dnes je také poslední příležitost se registrovat na pouť prvokomunikantů.

V sobotu 28. září obdržel náš farník pan dr. Jaroslav Šturma řád sv. Řehoře Velikého. Zprávu o této události zveřejňujeme v příloze tohoto článku a tímto se též připojujeme ke gratulantům.

Další pozvánky

V sobotu 19. října bude v naší katedrále velké setkání dětí s panem arcibiskupem – tzv. POUŤ PRVOKOMUNIKANTŮ. Je primárně určená těm, kteří v posledních letech začali přijímat Eucharistii, ale jsou zvány i ostatní děti Základních škol a také předškolním dětem. Na pouť je třeba se předem přihlásit, odkaz k přihlášení a další informace jsou zde.

Přeji Vám požehnané podzimní dny,