říjen 2023

Milí bratři a sestry, měsíc říjen náš může inspirovat k modlitbě růžence, protože 7. říjen je den památky Panny Marie Růžencové. Na ten den se chystáme na pěší pouť do Hájku, kde je v 11 hodin mše svatá. První pátek v tomto měsíci zahajujeme pravidelné adorace eucharistie, které budou na první pátek začínat v 17 hodin, ukončena bude v 17:45 modlitbou litanií k Nejsvětějšímu Srdci Páně a zásvětnou modlitbou.

V týdnu od 1. října v úterý nebude pravidelná biblická hodina. Ve čtvrtek od 19 hodin budeme mít v Klubu setkání nad Písmem a tématem. Pozvánka na farní pěší pouť do Hájku je v příloze tohoto článku. Příští týden bude mše svatá v 9 hodin dětská, po mši svaté pak bude farní kafe. Prosíme o zajištění občerstvení. Předem děkuji.

V týdnu od 8. října bude v úterý pravidelná on-line hodina katechismu. Budeme pokračovat v tématu Christologie událostí Nicejského koncilu. Ve čtvrtek od 19 bude v Klubu Domova jednání pastorační rady farnosti. Chtěl bych pozvat děti, které letos poprvé přijali eucharistii na pouť prvokomunikantů do katedrály v sobotu 21. října v 9:00 v katedrále. Podrobné informace o setkání jsou na webu arcibiskupství.

V týdnu od 15. října bude v neděli po mši svaté možnost zúčastnit se koncertu vokální skupiny Oktogon. Plakátek je v příloze článku, koncert začne po mši svaté. V úterý budeme mít od 20:30 on-line biblickou hodinu.

V týdnu od 22. října bude v úterý od 20:30 on-line hodina katechismu. Budeme pokračovat v tématu Christologie. Příští neděli bude při mši svaté pokřtěn Patrik Uher. Příští neděli se mění čas z letního na zimní. Budeme spát o hodinu déle. Od 23. 10. se posunuly sobotní, nedělní a večerní spoje autobusu 164. Nyní jezdí o 7 minut dříve směrem z centra a o 9 minut dříve do centra.

Doporučuji Vaší pozornosti diskusi s pražským organologem Štěpánem Svobodou, který nás seznání po mši svaté v Klubu se stavem našich varhan a navrhne nejlepší řešení. Setkání bude v neděli 22. října po mši svaté, tzn. přibližně v 10 hodin.

Přeji Vám požehnané podzimní dny.