Emlékeztetem, hogy továbbra is lehet csatlakozni a bérmálásra való felkészüléshez. A felkészülés minden héten a szentmise után a Klubban zajlik, csak jönni kell, és a részleteket később megbeszéljük. Ez a hónap hagyományosan a rózsafüzér imájának szentelése a katolikus hagyományban, melyre figyelmeztet Szent Mária Rózsafüzér emléknapja, október 7-én. Ezt az imát gyakrabban is beírhatjuk a terveinkbe.
Szeptember 29-én kezdődő héten hétfőn 17:00 órakor a Szent Család templomban ministráns találkozó lesz. Ezen a héten nem lesz online bibliaóra. Csütörtökön 18:45-kor a Szent Család templomban Angela Scarana előadását hallgathatjuk meg a Szentírás hasznos olvasásáról. Pénteken 17 órakor a Szent Család templomban eucharisztikus adoráció lesz. A következő vasárnapi gyűjtés a katolikus iskola támogatására irányul. Következő vasárnap a szentmise után invitálok mindenkit a Szent Család templomba Horák János színész előadására – František bolond. Köszönöm mindenkinek, aki részt vett a Plébániai Piknik megszervezésében, és a múlt vasárnapi madárfogás bemutatóban is.
Október 6-án kezdődő héten kedd este rendkívül nem lesz szentmise a Szent Márton templomban, és az azt követő online találkozó sem lesz a teljes napi program miatt a kolostorunkban. Csütörtökön 19:00-kor a Klubban összeül a plébániai pasztorális tanács. Következő vasárnap a szentmisén megkeresztelik Tereziát Wolfot. A következő vasárnap a szentmise után plébániai kávézás lesz, előre kérjük, hogy hozza valaki az édességet.
Október 13-án kezdődő héten kedden nem lesz online találkozó. A következő vasárnapi gyűjtés a misszióknak van szentelve. Ebből az alkalomból közzéteszünk egy levelet a Pápai Missziós Művek országos igazgatójától, amely ennek a cikknek az melléklete. A cikk mellékleteként közzétesszük a plakátot a férfi zarándoklatról is, a további információk linkjével. Ma van az utolsó alkalom is a szentáldozásra készülők zarándoklatára való regisztrációra.
Október 20-án kezdődő héten hétfőn 17 órakor a Szent Család templomban ministráns találkozó lesz. Kedden 18:45-kor a Szent Márton templom sekrestyéjében plébániai gazdasági tanács találkozója lesz. Ezért ezen a héten sem lesz online találkozó.
Szombaton, szeptember 28-án plébániánk tagja, dr. Jaroslav Šturma megkapta a Szent Gergely Rend kitüntetést. Ennek a eseménynek a hírét közzétesszük a cikk mellékletében, és ezúton is csatlakozunk a gratulációkhoz.
További meghívók
Október 19-én szombaton a katedrálisunkban nagy találkozó lesz a gyermekek számára a főérsek úrral – úgynevezett AZ ELSŐÁLDOZÓK ZARÁNDOKLATA. Elsősorban azoknak szól, akik az utolsó években kezdték el befogadni az Eucharisztiát, de más általános iskolás gyermekeket is és előiskolásokat is várnak. A zarándoklatra előre be kell jelentkezni, a jelentkezéshez szükséges link és további információk itt található.
Žáček G. J.
Letöltés:
{fájlokfájl_6806}
{fájlokfájl_6807}
{fájlokfájl_6808}